X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ستاره انیس

شعر و ادبیات فارسی
چهارشنبه 18 مهر‌ماه سال 1397

«فدریکا موگرینی» نمایشگاه کتاب فرانکفورت را افتتاح کرد

www.farsnews.com

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، هفتادمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت با حضور «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا افتتاح شد.

رئیس جمهور و صدراعظم آلمان میهمانان دو مراسم ویژه برای افتتاحیه نمایشگاه کتاب فرانکفورت سال جاری خواهند بود.بر اساس این گزارش، صدراعظم و رئیس جمهور فدرال آلمان میهمان نمایشگاه کتاب فرانکفورت بودند.

جمهوری اسلامی ایران نیز در این نمایشگاه حضور دارد و ناشران ایرانی زیر چتر غرفه ملی ایران فعالیت خواهند کرد.

موگرینی در افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: بله هویت اروپایی، یک فرهنگ اروپایی یک هدف واحدی که حتی قبل از  سیاست‌های معمول بوجود می آید و باید در جهان نمایان شود. فرهنگ یک جزء کلیدی سیاست خارجی اتحادیه اروپا است و استراتژی اتحادیه اروپا برای روابط فرهنگی (ارتباطات مشترک) که در سال ۲۰۱۶ تصویب شده است، هدف ارتقاء همکاری فرهنگی بین اتحادیه اروپا و کشورهای شریک آن است. ارتقاء یک نظم جهانی مبنی بر صلح، حاکمیت قانون، آزادی بیان، درک متقابل و احترام به ارزش‌های اساسی یکی از اهداف نهایی آن است.

وی ادامه داد: از زمان تصویب آن، استراتژی کشوری و پشتیبانی از کشورهای عضو، کشورهای شریک، موسسات فرهنگی و اپراتورهای اطراف سه هدف به دست آورد: ۱) حمایت از صنایع خلاق، ۲) تقویت گفتگوی میان فرهنگی و ۳) تقویت همکاری در زمینه میراث فرهنگی.


هفتادمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت از ۱۸ تا ۲۴ مهر ماه برپا می‌شود.